Fans Love Midnight Sun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poze Kristen
Despre Ashley I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am Scris de Alice Cullen

» Trailer oficial
Despre Ashley I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:48 pm Scris de Alice Cullen

» Official Gallery
Despre Ashley I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:46 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Ashley
Despre Ashley I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:07 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Robert
Despre Ashley I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 5:01 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Billy
Despre Ashley I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 9:51 am Scris de Alice Cullen

» Poze Noot*
Despre Ashley I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:31 am Scris de Alice Cullen

» Poze Julia
Despre Ashley I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:25 am Scris de Alice Cullen

» Poze Leah*
Despre Ashley I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:15 am Scris de Alice Cullen

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Despre Ashley

In jos 
AutorMesaj
Alice Cullen
Admin Vampire
Admin Vampire
Alice Cullen


Mesaje : 1123
Data de înscriere : 10/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Despre Ashley Empty
MesajSubiect: Despre Ashley   Despre Ashley I_icon_minitimeJoi Ian 14, 2010 11:34 am

Ashley Michelle Greene (n. 21 februarie 1987, Jacksonville, statul Florida, Statele Unite ale Americii) este o actriţă americană, cel mai bine cunoscută datorită interpretării personajului Alice Cullen in seria de filme Twilight.
Viaţa personală
Ashley s-a născut în Jacksonville, Florida, şi este fiica lui Michele (care lucrează la o firmă de asigurări) şi a lui Joe Greene, un fost soldat în U.S. Marine care acum îşi are propria afacere. Ashley a copilărit în Middleburg şi Jacksonville, şi a mers la University Christian School înainte de a se transfera la Wolfson High School, moment în care ea era în clasa a zecea. Mai târziu, Greene s-a mutat în Los Angeles, California, la vârsta de 17 ani în încercarea de a-şi realiza o carieră de actorie. Ea are un frate mai mare pe nume Joe, care încă locuieşte cu părinţii săi în Jacksonville. Ashley este foarte bună prietenă cu colegii ei de filmări din Twilight, particular Kellan Lutz, pe care ea îl cunoştea dinainte de începerea filmărilor.
Carieră
Ashley Greene îşi planificase iniţial să devină model, însă datorită înălţimii sale de 165 cm a fost refuzată şi i s-a recomandat să se focalizeze pe reclame.


Imediat după ce a terminat cursurile, Ashley s-a îndrăgostit de actorie şi a realizat că prefera mai mult actoria decât modelingul. De atunci, Greene a apărut ca invitat în multe emisiuni celebre cum ar fi Punk'd şi Crossing Jordan. Şansa cea mai mare de afirmare a lui Ashley a apărut când a fost selectată pentru rolul lui Alice Cullen în Twilight, un film bazat pe nuvela cu acelaşi nume a scriitoarei Stephenie Meyer. Ea va interpreta rolul lui Alice şi în următoarele filme ale seriei: The Twilight Saga: New Moon(2009) şi The Twilight Saga: Eclipse(2010). Ashley şi colegul ei de filmări în Twilight, Kellan Lutz, vor filma împreună un nou film şi anume Warrior. Greene va apărea de asemenea într-un thriller, Summer's Blood, în care ea deţine rolul principal.
Sus In jos
http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
Despre Ashley
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poze Ashley
» Despre Cam
» Despre Edi
» Despre Jackson
» Despre Christian

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fans Love Midnight Sun :: Familia Cullen :: Ashley Greene/Alice Cullen-
Mergi direct la: