Fans Love Midnight Sun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poze Kristen
Despre Peter I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am Scris de Alice Cullen

» Trailer oficial
Despre Peter I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:48 pm Scris de Alice Cullen

» Official Gallery
Despre Peter I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:46 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Ashley
Despre Peter I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:07 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Robert
Despre Peter I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 5:01 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Billy
Despre Peter I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 9:51 am Scris de Alice Cullen

» Poze Noot*
Despre Peter I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:31 am Scris de Alice Cullen

» Poze Julia
Despre Peter I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:25 am Scris de Alice Cullen

» Poze Leah*
Despre Peter I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:15 am Scris de Alice Cullen

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Despre Peter

In jos 
AutorMesaj
Alice Cullen
Admin Vampire
Admin Vampire
Alice Cullen


Mesaje : 1123
Data de înscriere : 10/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Despre Peter Empty
MesajSubiect: Despre Peter   Despre Peter I_icon_minitimeVin Feb 26, 2010 11:38 am

PETER FACINELLI a jucat într-un număr impresionant şi eclectic de spectacole, care l-au impus ca pe unul dintre actorii cei mai căutaţi de la Hollywood. A jucat de curând cu Matthew Broderick şi Brittany Snow în drama Finding Amanda. Pe micul ecran, Facinelli a interpretat un rol memorabil în producţia FX intitulată "Damages", thrillerul având-o ca protagonistă pe Glenn Close.

Alte roluri în care s-a distins au fost cele pe care le-a realizat alături de Eric Stoltz şi Tate Donovan, în producţia independentă The Lather Effect, care a fost prezentată pentru prima oară la festivalul de film de la Los Angeles, în 2006, precum şi alături de Christian Slater, în Hollow Man 2. A jucat un rol de frunte în inspirata poveste adevărată, centrată pe acţiune, a A&E, "Touch the Top of the World", un film de televiziune despre primul nevăzător care a urcat pe Vârful Everest.

Pe micul ecran, Facinelli şi-a demonstrat versatilitatea de netăgăduit în rolul principal din drama produsă de McG's sexy Fox, numită "Fastlane", după cum şi-a demonstrat talentul jucând în premiatul serial de televiziune al HBO, intitulat "Six Feet Under", unde interpreta rolul unui student la Arte apreciat şi promiţător, care se implică într-o relaţie amoroasă cu Claire, personajul interpretat de Lauren Ambroise.

Facinelli şi-a arătat talentul într-un mare număr de producţii pentru televiziune. Pentru această, stau mărturie Stealing Time, cu Ethan Embry şi Scott Foley; The Scorpion King, în care a jucat rolul lui Dwayne "The Rock" Johnson; Riding în Cars with Boys, în care a jucat cu Drew Barrymore, în regia lui Penny Marshall; şi The Big Kahuma, o prestaţie actoricească ce s-a bucurat de o critică extrem de favorabilă, în parteneriat cu Kevin Spacey şi Danny de Vito.

Alte roluri care îl recomandă includ filmul lui Bill Bennet, Tempted, în care a jucat împreună cu Burt Reynolds; thrillerul science-fiction al lui Walter Hill, Supernova, cu James Spader şi Angela Bassett; Can't Hardly Wait, cu Jennifer Love Hewitt; Foxfire, unde a jucat alături de Angelina Jolie; şi Dancer, Texas, Pop. 81, cu Breckin Meyer. Alte roluri includ Blue Ridge Fall, Telling You, Touch Me, Honest and Angela, câştigător al Filmmaker's Trophy din 1995 şi la Festivalul de Film Sundance.

Născut şi crescut la New York, Facinelli a urmat NYU Tisch School of the Arts. A lucrat că actor acolo până când a obţinut rolul din filmul de televiziune "After Jimmy", care l-a adus la Los Angeles, unde îşi are în prezent reşedinţa.
Sus In jos
http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
Despre Peter
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Cam
» Despre Edi
» Despre Nikki
» Despre Justin
» Despre Kellan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fans Love Midnight Sun :: Familia Cullen :: Peter Facinelli/Carlisle Cullen-
Mergi direct la: