Fans Love Midnight Sun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poze Kristen
Despre Jamie I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am Scris de Alice Cullen

» Trailer oficial
Despre Jamie I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:48 pm Scris de Alice Cullen

» Official Gallery
Despre Jamie I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:46 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Ashley
Despre Jamie I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:07 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Robert
Despre Jamie I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 5:01 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Billy
Despre Jamie I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 9:51 am Scris de Alice Cullen

» Poze Noot*
Despre Jamie I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:31 am Scris de Alice Cullen

» Poze Julia
Despre Jamie I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:25 am Scris de Alice Cullen

» Poze Leah*
Despre Jamie I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:15 am Scris de Alice Cullen

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Despre Jamie

In jos 
AutorMesaj
Alice Cullen
Admin Vampire
Admin Vampire
Alice Cullen


Mesaje : 1123
Data de înscriere : 10/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Despre Jamie Empty
MesajSubiect: Despre Jamie   Despre Jamie I_icon_minitimeVin Feb 26, 2010 11:46 am

JAMIE CAMPBELL BOWER este una dintre cele mai strălucite tinere vedete britanice, cu nişte perspective nemaipomenite. În prezent, filmează London Boulevard după un roman cu acelaşi nume, scris de Ken Bruen. Această dramă reprezintă debutul regizoral al lui William şi spune povestea unui criminal eliberat condiţionat, care se implică într-o relaţie cu o tânără actriţă. Jamie va juca rolul băiatului alb, alături de o distribuţie remarcabilă care îi include pe Keira Knightley, Colin Farrell şi pe Ray Winstone.

Jamie a terminat de curând filmările la Lună Nouă, continuarea francizei cu un succes enorm, Amurg, adaptate după romanele lui Stephanie Meyer. În Lună Nouă, el joacă rolul lui Caius, liderul clanului de vampiri Volturi, alături de o distribuţie ce îi include pe Robert Pattinson şi Kristen Stewart. Anul următor îl vom putea vedea în rolul lui Gellert Grindelwald în Harry Potter and the Deathly Hallows. Cea de-a şaptea şi ultima parte a seriei lui J.K. Rowling continuă călătoria magică a lui Harry Potter şi a prietenilor lui la Hogwarts, ducând la mult aşteptata înfruntare finală dintre Harry Potter şi duşmanul lui, lordul Voldemort. Filmul include o serie de vedete precum Emma Thompson, Jim Broadbent şi Michael Gambon.

În ciuda unei cariere relativ scurte, Jamie poate adăuga deja o serie de filme apreciate în palmaresul său. Şi-a făcut debutul cinematografic în musicalul gotic Sweeney Todd and the Demon Barber of Fleet Street/ Sweeney Todd: Bărbierul diabolic din strada Fleet, jucând un rol principal, alături de Johnny Depp, Alan Rickman şi Helena Bonham Carter. Filmografia lui mai include filmul lui Guy Richie RocknRolla, cu Gerard Butler şi Thandie Newton, precum şi Winter in Wartime al lui Martin Koolhoven.

Pe lângă cariera cinematografică, Jamie începe să se facă cunoscut şi pe micile ecrane. Va fi văzut în continuare în noua adaptare a serialului de televiziune din 1960 The Prisoner, cu Hayley Atwell şi cu Sir Ian McKellen, care urmează să fie lansat în Statele Unite la sfârşitul acestui an, pe AMC. În 2007, a fost foarte apreciat pentru portretizarea lui Douglas în serialul marca BBC The Dinner Party.
Sus In jos
http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
Despre Jamie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Cam
» Despre Edi
» Despre Elizabeth
» Despre Anna
» Despre Billy

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fans Love Midnight Sun :: Volturi :: Jamie Campbell Bower/Caius-
Mergi direct la: