Fans Love Midnight Sun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poze Kristen
Despre Anna I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am Scris de Alice Cullen

» Trailer oficial
Despre Anna I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:48 pm Scris de Alice Cullen

» Official Gallery
Despre Anna I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:46 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Ashley
Despre Anna I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:07 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Robert
Despre Anna I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 5:01 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Billy
Despre Anna I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 9:51 am Scris de Alice Cullen

» Poze Noot*
Despre Anna I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:31 am Scris de Alice Cullen

» Poze Julia
Despre Anna I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:25 am Scris de Alice Cullen

» Poze Leah*
Despre Anna I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:15 am Scris de Alice Cullen

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Despre Anna

In jos 
AutorMesaj
Alice Cullen
Admin Vampire
Admin Vampire
Alice Cullen


Mesaje : 1123
Data de înscriere : 10/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Despre Anna Empty
MesajSubiect: Despre Anna   Despre Anna I_icon_minitimeVin Feb 26, 2010 11:52 am

ANNA KENDRICK a jucat în producţia PictureHouse Rocket Science regizat de Jeffrey Blitz. Rolul ei ca membră a unei echipe de dezbateri şcolare foarte competitive i-a adus nenumărate critici favorabile, iar filmul a fost nominalizat pentru Marele Premiu al Juriului la ediţia din 2007 a Festivalului de Film Sundance. Anna a fost nominalizată la Premiile Independent Spirit la categoria ,,Cea mai bună actriţă într-un rol secundar" pentru interpretarea din acest film.

În 2008, Kendrick a fost văzută în blockbusterul Amurg. Va mai apărea şi în continuarea Saga Amurg: Lună Nouă, care va avea lansarea internaţională pe 20 noiembrie 2009. În prezent, se filmează la cea de-a treia parte a seriei, Saga Amurg: Eclipsa.

Kendrick joacă şi în mult aşteptatul film produs de Paramount, Up in the Air, alături de George Clooney şi Jason Bateman. Personajul lui Kendrick este Natalie Keener, proaspăt ieşită de pe băncile colegului, cu o carieră în ascensiune la compania la care şi ea, şi personajul lui Clooney sunt angajaţi. Această companie unică se specializează în ,,consilierea pentru tranziţia în carieră" (un eufemism pentru concediere). Filmul a fost foarte apreciat la premiera care a avut loc la ediţia din 2009 a Festivalului de Film de la Toronto. Up in the Air, regizat de Jason Reitman, va fi lansat pe marile ecrane din toată lumea pe 25 decembrie 2009.

De curând, Kendrick a terminat filmările la filmul produs de Universal Scott Pilgrim VS. the World alături de Michael Cera. În această dramă, interpretează rolul lui Stacy Pilgrim, sora personajului lui Cerra, Scott.

Kendrick şi-a făcut debutul cinematografic în filmul lui Todd Graff Camp, foarte îndrăgit la ediţia din anul 2003 a Festivalului de Film Sundance. Interpretarea ei i-a adus o nominalizare la Premiile Independent Spirit, precum şi o nominalizare la categoria "Cea mai bună actriţă într-un rol secundar" la Premiile Annual Chlotrudis.

Veterană în domeniul teatrului, Kendrick şi-a început cariera ca Dinah Lord în musicalul de pe Broadway din 1997, High Society, pentru care a primit o nominalizare la Premiile Tony, la categoria ,,Cea mai bună actriţă într-un musical. La vârsta de 12 ani, a devenit a doua cea mai tânără actriţă nominalizată la premiile Tony din istoria premiilor. Kendrick a mai primit şi premii din partea Drama League şi a Theatre World, precum şi nominalizări la Premiile Drama Desk şi FANY.

Între piesele de teatru în care a mai jucat Kendrick se mai numără producţia New York City Opera, A Little Night Music, cu Jeremy Irons, My Favorite Broadway/The Leading Ladies: Live at Carnegie Hall şi atelierele de pe Broadway pentru Jane Eyre şi The Little Princess/ Mica prinţesă.
Kendrick locuieşte în prezent în Los Angeles, California.
Sus In jos
http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
Despre Anna
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Cam
» Despre Edi
» Despre Jackson
» Despre Christian
» Despre Nikki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fans Love Midnight Sun :: Oameni :: Anna Kendrick/Jessica Stanley-
Mergi direct la: