Fans Love Midnight Sun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poze Kristen
Noapte si zi by me I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am Scris de Alice Cullen

» Trailer oficial
Noapte si zi by me I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:48 pm Scris de Alice Cullen

» Official Gallery
Noapte si zi by me I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:46 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Ashley
Noapte si zi by me I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:07 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Robert
Noapte si zi by me I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 5:01 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Billy
Noapte si zi by me I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 9:51 am Scris de Alice Cullen

» Poze Noot*
Noapte si zi by me I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:31 am Scris de Alice Cullen

» Poze Julia
Noapte si zi by me I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:25 am Scris de Alice Cullen

» Poze Leah*
Noapte si zi by me I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:15 am Scris de Alice Cullen

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Noapte si zi by me

In jos 
AutorMesaj
Alice Cullen
Admin Vampire
Admin Vampire
Alice Cullen


Mesaje : 1123
Data de înscriere : 10/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Noapte si zi by me Empty
MesajSubiect: Noapte si zi by me   Noapte si zi by me I_icon_minitimeVin Feb 26, 2010 11:57 am

Capitolul 1-Viata normala

Stateam in dormitorul meu .Era noapte, dar nu puteam sa adorm…Ma gandeam…la presimtirea pe care am avut-o…ca vom da maine test la matematica, materia la care nu prea excelam…Si…de fiecare data presimtirile mele se adevereau , ceea ce nu era mereu un lucru bun…Le-am avertizat si pe prietenele mele cele mai bune Lisa si Rachelle sa se pregateasca , deoarece doamna Weber ne dadea mereu subiecte grele si nimeni nu o suporta pentru notele mici pe care le punea si pentru felul orelor sale…Mai bine 2 ore de istorie (care ma plictisea) in locul orei de matematica(care ma ingrozea)…Si maine trebuia sa ma duca Peter(tatal meu) la scoala…ce aiurea…masina mea era la reparat sau ceva in genul asta…Desi sovez destul de bine, continutul unei masini chiar nu ma intereseaza…

In cele din urma, pe la miezul nopii am adormit…Am avut un vis placut, care as fi vrut din tot sufletul sa se indeplineasca…,,Asteptam cu totii in clasa…doamna Weber a intrat si a spus ca ne da liber de la ora pentru ca avea ceva foarte important de facut…Toti eram atat de fericiti, si nu ne venea sa credem… Fiind ultima ora, directorul ne-a permis sa plecam acasa .Cum se putea sa avem un asemenea noroc?Sa scapam de ora de matematica?”Nu am avut timp sa am bucur de visul meu placut, deoarece aveam propriul meu ceas .La ora 6 dimineata, surioara mea mai mica Kate era mereu in camera mea si ma trezea…Era uneori atat de enervanta…

-Trezeste-te!Trezeste-te!Trezeste-te!tipa ea langa mine si aproape se urca peste mine…Mi-am bagat capul sub perna si am incercat sa o ignor…mereu ma trezea devreme si ajungeam la 7 si 15 minute la scoala, iar eu incepeam orele la ora 8:00…Incercarile mele au fost in zadar…Dar m-am gandit ca de Kate nu mai scap, asa ca m-am ridicat din pat si am mers somnoroasa pana la baie…

Abia ma tineam pe picioare…Apa m-a racorit…

Apoi m-am intors in camera si am deschis sifonierul…Cu ce sa ma imbrac?Ideea era ca aveam prea multe de unde sa aleg…Era destul de cald afara, tinand cont ca se apropia vacanta de vara…Dar inainte de vacanta aveam examene…Off….Mi-am ales un tricou mov, niste blugi stramti si o jacheta gri suptire…Cartile erau pregatite,mai trebuia sa imi aranjez parul care acum imi statea groaznic…

Cand am fost gata, mi-am luat totul si am coborat la parter.Anna, mama, inca era acasa…Ma enerva la ea ca mereu ma intreba de cel putin 10 ori daca mi-am luat totul, sau alte intrebari de felul asta…Ea era designer vestimentar…probabil de la ea aveam eu o pasiune atat de puternica pentru haine.Tata era medic la spitalul din Seatle…Mereu era ocupat…

-Haide Alice…Trebuie sa te grabesti…Peter are si alte lucruri de facut azi…

-Stiu mama, dar e abia 6:45…

-Dar la 7:00 trebuie sa pleci…of…de ce a trebuit sa se strice masina mea ?ma enerva la culme sa merg cu tata la scoala…cateodata ii venea cate o idée sa intrebe profesorii despre mine…de obicei eram destul atenta, si primeam laude…dar aceasta era sursa cea mai exacta prin care poate afla daca am facut ceva rau…

-Mi-am pus cereale si lapte intr-un castron albastru si am inceput sa mananc incet, evident cu intentia dea trage de timp…

-Alice…nu te mai prosti si mananca …mi-a spus mama care, cand era in toane bune era cea mai tare…dar daca era stresata, cum se pare ca era azi isi pierdea rabdarea…


Anna Brandon, mama lui Alice
Mi-am continuat micul dejun cum trebuie.La 7 fix, dupa ce am terminat de mancat, Peter a venit la mine si mi-a spus:

-Hai Alice…doar nu vrei sa intarzii…

-Nu intarzii tata…mai e o ora pana incep cursurile…am spus eu oftand si in acelasi timp accentuand ultima propozitie…

M-am ridicat de la masa , mi-am luat cartile si am plecat…

Peter avea o masina Mercedes GLK argintie…M-am urcat pe locul pasagerului bosumflata…

-Haide Alice…in curand iti vei primi masina inapoi…

-Stiu!Dar o vreau mai repede!Cand o primesc?Urasc sa ajung la scoala cu o ora inainte…am spus eu enervata…

-Gata Alice!In curand o primesti…Poate pana la sfarsitul saptamanii…

-Sfarsitul saptamanii?Dar e abia miercuri…

-Va trece…

-O voi ruga pe Rachelle sa ma aduca acasa…am spus eu din ce in ce mai enervata…

Am tacut tot restul drumului pana la scoala…

Evident, nu era nimeni acolo…Ma rog…aproape nimeni…Doar tocilarii care veneau cu mult inainte , sa mai invete…

Am coborat din masina…era frig afara…abia imi stapaneam tremuratul…tinand cont ca era abia 7 …dar la amiaza era foarte cald…

M-am asezat pe o banca …Dar linistea mea nu a durat mult…Michael , un coleg de la ora de matematica …Si, din nefericire ..cred ca ma placea…adica…in ultimul timp imi acorda foarte multa atentie…dar nu eram interesata si nu puteam gasi un mod mai politicos prin care sa-i spun asta…

-Buna Alice…Ce faci?A spus el timid venind spre mine…

S-a asezat pe locul liber de langa mine…

-Buna Michael! Astept sa vina Rachelle si Lisa…

-Dar cum se face ca ai ajuns atat de repede la scoala?

-Masina mea e la reparat si m-a adus tata la scoala…Am ajuns mai devreme pentru ca …asa a avut timp…

-Inteleg…

Tocmai cand Michael a vrut sa mai spuna ceva, a aparut Rachelle care era foarte distrata…

-Buna!Ce faceti?

-Bine…i-am raspuns eu, dar din privirea mea,pe care am ascuns-o de Michael, ea a inteles ca vreau sa plec…si m-a salvat…

-Si…Alice…mergi sa ne plimbam?mi-a spus ea cu o voce serioasa…cum putea fi atat de buna la mintit?

-Sigur…Te superi Michael?

-Nu…du-te…eu trebuie sa invat la matematica…

Ne-am indepartat repede de admiratorul meu care a ramas pe banca…ma simteam rau sa il las asa…Dar nu voiam sa ii dau de inteles ca il plac si apoi sa il fac sa sufere…


Rachel
-Mersi Rachelle…m-ai salvat!

-Pentru asta sunt prieteni…

-Adica…nu am nimic cu el…e baiat bun…dar nu e genul meu…

-Stiu cum e…acum un an eram eu cea terorizata…si crede-ma ca era mult mai rau…

-Ce ai facut?

-I-am spus direct…ca nu e genul meu…

-Eu nu sunt atat de directa…

-Stiu…dar sunt multe feluri de a te desparti de un baiat…

-Noi nu am fost ,nu suntem si nici nu vom fi vreodata impreuna!m-am rastit eu…darn u eram suparata pe Rachael , ci pe Michael…

-Ma rog…intelegi tu…

-Mda…in fine…

-Si…cum de ai ajuns atat de devreme la scoala?Si eu care credeam ca eu voi ajunge prima…

-Masina mea e la reparat…m-a adus tata la scoala si…stii cum e…ma aduce la 7…

-Nasol…

-Apropo…cand plecam acasa ma poti duce tu cu masina?

-Bineinteles…

-Te-am refuzat eu vreodata?

Am zambit, apoi am intrebat-o…

-Unde e Lisa?

-Nu stiu…probabil are din nou probleme cu ceasul…a spus ea si a inceput sa rada…era imposibil sa resist si am inceput si eu sa rad…

-Cand m-am uitat in parcare Lisa alerga spre noi cu niste plicuri in mana dreapta…

-Ce e cu ea?a spus Rachelle amuzata…

-Nu stiu…

Imediat Lisa a ajuns la noi…abia mai putea respira…

-Te simti bine?

-Da sunt bine…Voi?

-Da…ne intrebam de ce intarzii…am spus eu…

Ea ne-a intins doua plicuri…

-Ce sunt astea?

-Fac o petrecere in padure…stiti voi…foc de tabara…noaptea…ne vom distra…

-Serios?Cand?a spus Rachelle entuziasmata…

-Sambata seara…

-Super…a zis Rachelle vesela…

Ups…nu obsevasem cat de repede a trecut timpul…trebuia sa se sune de intrare…Orele de astazi nu erau foarte grele…in afara de matematica…Prima ora aveam biologie…

Am privit un documentar foarte plictisitor…Cred ca era despre…neuroni…cred…nici nu am inteles bine tema…

Orele de educatie fizica si de geografie au trecut foarte repede…

La pranz am stat la aceeasi masa cu Rachelle , Lisa si alti colegi cu care ma intelegeam foarte bine…simteam ca imi sunt cu adevarat prieteni…

Urmatoarele ore au trecut repede …mai putin ora de matematica .Asteptarile mele s-au indeplinit si am dat un test….A fost atat de greu…sper ca vom primi rezultatele dupa petrecere…nu voiam sa fiu pedepstita…

Urmatoarele zile au trecut ca prin farmec…Vineri seara am facut cu Lisa lista de cumparaturi, iar sambata dimineata am cumarat totul…uff…de abia asteptam…

----------------------------
Sa-mi spuneti cum vi se pare Wink
Avand in vedere ca am ajuns deja la capitolul 13, puteti citi in avans, aici www.noaptesizi.wordpress.com
Sus In jos
http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
Noapte si zi by me
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fans Love Midnight Sun :: Off Topic :: Fan fics-
Mergi direct la: