Fans Love Midnight Sun
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Poze Kristen
Despre Elizabeth I_icon_minitimeSam Apr 17, 2010 11:35 am Scris de Alice Cullen

» Trailer oficial
Despre Elizabeth I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:48 pm Scris de Alice Cullen

» Official Gallery
Despre Elizabeth I_icon_minitimeSam Mar 27, 2010 7:46 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Ashley
Despre Elizabeth I_icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 12:07 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Robert
Despre Elizabeth I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 5:01 pm Scris de Alice Cullen

» Poze Billy
Despre Elizabeth I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 9:51 am Scris de Alice Cullen

» Poze Noot*
Despre Elizabeth I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:31 am Scris de Alice Cullen

» Poze Julia
Despre Elizabeth I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:25 am Scris de Alice Cullen

» Poze Leah*
Despre Elizabeth I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 2:15 am Scris de Alice Cullen

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit


 

 Despre Elizabeth

In jos 
AutorMesaj
Alice Cullen
Admin Vampire
Admin Vampire
Alice Cullen


Mesaje : 1123
Data de înscriere : 10/01/2010
Varsta : 27
Localizare : Iasi

Despre Elizabeth Empty
MesajSubiect: Despre Elizabeth   Despre Elizabeth I_icon_minitimeVin Feb 26, 2010 11:34 am

ELIZABETH REASER s-a impus cu repeziciune drept una dintre cele mai promiţătoare actriţe de la Hollywood datorită talentului ei natural, prezenţei distinse şi a energiei inepuizabile. Reaser a fost nominalizată în 2007 la Premiile Independent Spirit, la categoria ,,Cea mai bună actriţă", pentru rolul din drama Sweet Land, şi a primit o nominalizare la Premiile Emmy pentru apariţia ca Ava, în Grey's Anatomy/ Anatomia lui Grey, împărţind o nominalizare la Premiile SAG cu partenerii de platou, la categoria ,,Cea mai bună distribuţie".

A fost văzută de curând la televizor în rolul principal al Bellei Bloom în serialul de succes, marca CBS, The Ex List. În lungmetraje, a fost mama clanului Cullen , în filmul de succes Twilight/ Amurg. Reaser va putea fi văzută în continuare în filmul lui Peter Callahan Against the Current, alături de Joseph Fiennes şi de Justin Kirk.

Sweet Land, în regia lui AN Selim, spune povestea unei femei pe nume Inge (Reaser), care călătoreşte din Norvegia în Minnesota, în anii '20, pentru a-l întâlni pe bărbatul care este sortit să-i fie soţ. Revista Variety a descris interpretarea ei ca fiind ,,o întruchipare a forţei, a umorului şi a senzualităţii", iar The Los Angeles Times a scris ca ,,puţine actriţe domină camera cu atâta autoritate ca Reaser în acest film."

Filmografia ei mai include filmul Mariei Maggenti Puccini for Beginners/ Puccini pentru începători, care a fost selectată pentru a intra în competiţie la ediţia din anul 2006 a Festivalului de Film Sundance şi care a deschis ediţia din 2006 a Festivalului Outfest Film; filmul lui Ed Burns Purple Violets, alături de Debra Messing, Selma Blair, Burns şi Donal Logue; The Family Stone/ Familia Stone; filmul lui Marc Forster Stay/ Rămâi cu noi; The Believer, alături de Ryan Gosling; Mind the Gap/ Risc pentru viaţă; Shut up and Sing şi 13 Conversations about One Thing/ 13 conversaţii despre fericire.

Producţiile de televiziune la care a participat includ drama Saved, alături de Tom Everett Scott, şi apariţii în serialele Law & Order: Criminal Intent şi The Sopranos/ Clanul Soprano.

Reaser a urmat cursurile Şcolii Julliard. În prezent, îşi petrece timpul atât în New York cât şi în Los Angeles.
Sus In jos
http://fans-love-midnight-sun.blogspot.com
 
Despre Elizabeth
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poze Elizabeth
» Despre Cam
» Despre Edi
» Despre Nikki
» Despre Justin

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fans Love Midnight Sun :: Familia Cullen :: Elizabeth Reaser/Esme Cullen-
Mergi direct la: